• Kurs pieczenia ciast dla dzieci

Kurs cukierniczy. 4 zajęcia

600.00 PLN

Zapraszamy dzieci na kurs cukierniczy. Celem kursu jest nauczenie dzieci pieczenia podstawowych ciast: kruchego, drożdżowego, ucieranego i biszkoptowego. 

Dzieci pod okiem trenerki uczą się przygotowania ciast od początku do końca. Pracują samodzielnie. Poznają tajniki cukiernictwa, uczą się używania sprzętów kuchennych, przygotowywania i odmierzenia składników, czytania przepisów, a także współpracy w zespole. 

Kurs składa się z 4 zajęć. Zajęcia trwają 2 godziny i odbywają się w soboty w godzinach 10.30-12.30. Uczestnicy zabierają wypieki ze sobą do domu. Po każdych zajęciach dzieci otrzymują przepisy na ciasta oraz cenne wskazówki. Na koniec kursu uczestnicy otrzymują pamiątkowy dyplom. 

1. Ciasto kruche. Nauczymy się przygotowywać ciasto kruche, piec tartę i maślane ciasteczka o ciekawym kształcie. Zajęcia odbywają się 14 października. 

2. Ciasto drożdżowe. Nauczymy się przygotowywać i piec tradycyjne ciasto drożdżowe oraz drożdżówki. Zajęcia odbywają się 21 października.

3. Ciasto ucierane. Nauczymy się, jak robi się ciasto ucierane, upieczemy babkę cytrynową oraz skandynawskie ciasto toscakaka. Zajęcia odbywają się 28 października.

5. Ciasto biszkoptowe. Nauczymy się piec tort i samodzielnie go wykonamy. Zajęcia odbywają się 4 listopada.

Uwaga!

  • Zajęcia trwają 2 godziny.
  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 9 lat. 
  • Istnieje możliwość zakupu jednorazowych zajęć (w miarę dostępnych miejsc).
  • Minimalna liczba uczestników wynosi 6 osób.

Nie dziękuję